Zbawienna bliskość zwierząt

Nie trzeba być specjalistą w jakiejkolwiek dziedzinie, aby wiedzieć, jak pozytywny wpływ na człowieka mogą mieć zwierzęta. Chodzi tutaj przede wszystkim o zwierzaki futerkowe i kojarzone z domową hodowlą – psy oraz koty. Zwierzęta są wykorzystywane w nowoczesnych technikach terapii, pomagając w walce z chorobą dzieciom z porażeniem mózgowym, ale nie tylko im. W gruncie rzeczy zwierzę jest dobre na wszystko, a na pewno na gorsze samopoczucie.

Jeśli jest nam smutno, czujemy się słabo i mamy stany depresyjne, bliska relacja ze zwierzęciem może diametralnie zmienić sytuację. Stąd obserwacja, że właściciele psów czy kotów lepiej radzą sobie ze stresem i są mniej podatni na emocjonalne dołki. Zwierzaki mają tę wyjątkową cechę, że potrafią bardzo trafnie wyczuwać nastroje swoich właścicieli. Wówczas przychodzą do nich i układają się blisko, by tym samym dostarczyć im pociechy.

Psy są przy tym nieco bardziej wylewne, koty trochę zdystansowane, ale bez względu na gatunek człowiek od razu czuje się lepiej.

ealergia.com.pl protetyka stomatologiczna warszawa