Wynajem nieruchomości bardzo się opłaca

Plewiska  szeregowce rynek pierwotny Poznań Plewiska Deweloper Plewiska. Domy, mieszkania od dewelopera

Czasami jest tak, że ktoś chciałby mieszkać w konkretnym miejscu, ale jednocześnie nie chce, albo nie stać go na to, aby kupić tutaj dla siebie nieruchomość. Wówczas jedyną szansą na to, aby móc żyć w danej dzielnicy, jest wynajem, a więc sytuacja, gdy wynajmuje jakieś lokum od osoby, która jest jego właścicielem i płaci jej co miesiąc umówioną wcześniej kwotę. Oczywiście coraz częściej słyszy się o tym, że lokator wynajmujący daną nieruchomość nie chce płacić za jej wynajem i nie chce się także wyprowadzić, dlatego właśnie warto się odpowiednio zabezpieczyć na taką ewentualność, a wbrew pozorom jest to możliwe. Handel nieruchomościami wymaga znajomości wielu przepisów, dlatego warto skorzystać z usługi – obsługa prawna firm w Rzeszowie.

Najem okazjonalny to dobre zabezpieczenie przed oszustami

Z jednej strony ludzie chcą sobie dorobić udostępniając swoje mieszkanie innym osobom, ale z drugiej obawiają się, że trafią na oszustów, którzy przestaną płacić za wynajmowane mieszkanie, a następnie nie będą chcieli się wyprowadzić. To właśnie sprawia, że część osób woli, aby ich mieszkanie stało puste, niż było wynajmowane przez kogoś obcego, z drugiej znowu strony, nawet jeśli ktoś już podejmie decyzję o tym, że jednak będzie to mieszkanie wynajmował, to ciągle się martwi i stresuje tym, czy czasami nie zostanie oszukany. Dlatego właśnie ustawodawcy wyszli naprzeciw potrzebom takich osób i proponują im odpowiednie, prawne zabezpieczenie przed takimi sytuacjami, tylko że niestety nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że można z czegoś takiego skorzystać.

Warto tutaj zobaczyć, co może nam zaproponować umowa najmu okazjonalnego, która jest zawierana między osobą, która chce mieszkanie wynająć i tą, która je udostępnia, ale wszystko dzieje się w obecności notariusza i co więcej, zawiera zapisy, pozwalające na wyrzucenie domu takiej osoby, nawet wtedy, gdy nie płaci za ten wynajem. To sprawia, że osoba oferująca takie mieszkanie może być spokojna, bo ma gwarancję, że nie zostanie oszukana, a nawet jeśli, ktoś będzie ją próbował oszukiwać, to będzie miała konkretne narzędzie, aby z tym oszustwem walczyć. Poza tym, taka osoba która chce wynająć mieszkanie, musi się w takiej umowie zobowiązać, że będzie miała w razie czego gdzie zamieszkać, będzie musiała mieć podpis osoby, która będzie właścicielem takiego mieszkania do którego się przeniesie, w razie, gdyby okazało się, że nie jest w stanie dłużej opłacać czynszu za mieszkanie, które wzbudziło jej ciekawość.

Ten zapis jest bardzo ważny, bo w polskim prawie, nie można nikogo wyrzucić z lokalu, nawet jeśli ma spore zadłużenie, jeśli nie będziemy mieli dla niego zastępczego lokalu, w którym będzie mógł mieszkać. A tutaj, będziemy mieli podpis, zatwierdzony przez notariusza, informujący że taka osoba w razie czego, naprawdę będzie miała gdzie mieszkać, a więc spokojnie, możemy ją z naszego mieszkania wyrzucić. Przy zawieraniu takiej umowy na najem okazjonalny, musimy jednak pamiętać, że jest ona zawierana na czas określony i tak naprawdę nie może przekraczać więcej, niż 10 lat.

Dodatkowo, aby taka umowa miała moc prawną i żeby faktycznie chroniła właściciela mieszkania, które ma być użyczone innym osobom, musi zostać zgłoszona do urzędu skarbowego, w ciągu 10 dni od daty jej podpisania. To sprawia, że osoba decydująca się na użyczenie własnego mieszkania, będzie się odpowiednio rozliczała z dochodów jakie wówczas uzyska, ale z pewnością nie jest to wysoka cena, za możliwość spokojnego wynajmowania mieszkania, gdzie wiemy, że w każdej chwili możemy wyrzucić osobę, która nie chce nam płacić, za takie mieszkanie w naszym domu. Warto dokładnie zapoznać się z tym, jak działa taka umowa.

Może się okazać, że jest ona naprawdę dobrze skonstruowana, a co się z tym wiąże, wyzbędziemy się wszelkich lęków związanych z wynajmowaniem naszego mieszkania obcym osobom. Tutaj będziemy odpowiednio zabezpieczeni przed oszustami, a co się z tym wiąże, będziemy mogli podjąć odpowiednie kroki, jeśli nie będą oni chcieli zapłacić za korzystanie z takiego mieszkania i będą chcieli w nim osiąść na stałe.

Proponujemy aby nasz kierownik budowy Białystok sprawował nadzór budowlany. cristalpark.eu/oferta/4-pokojowe-apartamenty-warszawa