Sprzedajemy swoją nieruchomość

www.odbierzksiazke.pl

Może się zdarzyć tak, że z jakichś przyczyn będziemy chcieli sprzedać aktualnie posiadane mieszkanie, dom lub budynek gospodarczy. Przyczyny takiej decyzji bywają rozmaite i nie ma sensu w nie wnikać.

Faktem jest, że sprzedać trzeba, ale pojawia się pytanie: jak się za to zabrać? Generalnie można to uczynić na dwa sposoby. W grę wchodzi sprzedaż bezpośrednia – wtedy na własną rękę szukamy nabywcy i czekamy na oferty, które będą nas satysfakcjonować.

Czasami trwa to krócej, a czasami dłużej. Alternatywą dla samodzielnych działań jest zwrócenie się o pomoc do pośrednika, z czego korzysta bardzo wiele osób.

Choć są z tym związane dodatkowe koszty, to równocześnie rosną szanse na to, że transakcja zostanie zrealizowana we wcześniejszym terminie. Jeśli komuś zależy na czasie, a nie ma kontaktu z zainteresowanym kupcem, pośrednictwo wydaje się sensownym rozwiązaniem.

Rzecz jasna, sporo zależy od indywidualnych uwarunkowań. Mając „na widelcu” kupców, którzy są gotowi zapłacić dobrą cenę, warto się z nimi dogadywać we własnym zakresie.

Architekt Toruń zarządzanie nieruchomościami olsztyn