Samoakceptacja

Czy zadajemy sobie pytanie, czy lubimy siebie? Nie? To może powinniśmy zacząć. Psycholodzy mówią sporo o tym, że samoakceptacja jest jednym z najważniejszych składników budowania pewności siebie, ale również dobrego samopoczucia. Mając wiele kompleksów i bojąc się o to, co na nasz temat myślą inni ludzie nigdy nie będziemy czuć się dobrze – ani sami ze sobą, ani w relacjach społecznych. Pojawia się pytanie, czy istnieją jakieś patenty na to, by nabrać sympatii wobec samych siebie. Eksperci wskazują, że jedna z podstawowych spraw to przyjęcie do wiadomości, że nie jesteśmy i nie będziemy doskonali.

Mamy swoje większe lub mniejsze wady, niedociągnięcia, które tak naprawdę nie przesądzają o tym, kim jesteśmy. Poza tym są one udziałem milionów innych ludzi, zapewne również tych, z którymi mamy regularny kontakt. Reasumując – nie ma się czym przejmować. Świadomość swoich wad i pogodzenie się z nimi sprawi, że spadnie nam kamień z serca. Nasze samopoczucie jedynie zyska, choć to nie wszystko.

Bardzo ważne jest też to, aby nie stawiać sobie wygórowanych wymagań.

Ciekawą alternatywą są schodołazy kroczące. Sprawdzą się zarówno w domu jak i w miejscach publicznych. https://aspazja.pl/zabiegi/blefaroplastyka-plastyka-gornych-powiek