Projektowanie domu

Pierwsza sprawa, którą należy się zająć na samym wstępie, jest projekt domu. Nie wykonamy go sami, chyba że akurat jesteśmy architektami.

To byłoby spore ułatwienie, ponieważ przygotowanie projektu należy powierzyć specjaliście z odpowiednimi uprawnieniami. Będziemy mu przy tym musieli zapłacić, co rzecz jasna może wiązać się z niemałymi kosztami.

Wpływ na nie ma charakter projektu, jego złożoność i renoma biura, z którego usług korzystamy. Dla zaoszczędzenia środków wiele osób decyduje się na kupno gotowego projektu, który jest zdecydowanie tańszy.

Solidnie wykonany projekt musi być zgodny ze wszelkimi standardami i gwarantować, że wykonawca będzie w stanie podążać zgodnie z jego wytycznymi. Bardzo ważne jest, by projektowi ogólnemu towarzyszył projekt wykonawcy, zawierający konkretne wskazówki techniczne i materiałowe.

Zwykle kupując gotowe projekty biura dostajemy też do ręki założenia wykonawcze. Plusem „gotowców” jest również to, iż są to domy już wybudowane i sprawdzone, więc prace powinny przebiegać łatwiej.

viacon.pl ocenprace.waw.pl