Ograniczamy kawę

www.kolegiatatum.pl

Ilu z nas nie potrafi sobie wyobrazić dnia bez wypicia kawy? Jednej, drugiej, trzeciej – lista pochłoniętych filiżanek lub kubków może się znacznie wydłużać. Kawa jest napojem znanym i cenionym od wieków. Ma niewątpliwe zalety, ponieważ świetnie smakuje i pobudza dzięki obecności naturalnej kofeiny.

Nadmiar tej ostatniej może jednak odbić się negatywnie na naszym samopoczuciu, wywołując rozdrażnienie i nerwowość. To nie jest wskazane ani w czasie pracy, ani w czasie wolnym. Pijmy zatem mniej kawy, by naszego organizmu zanadto nie nasycać związkami kofeiny.

To zrozumiałe, że możemy być bardzo przyzwyczajeni do jej smaku, więc starajmy się ją czymś zastąpić. Chyba najlepszym rozwiązaniem jest kawa zbożowa, ewentualnie miksy zwykłej kawy ze zbożówką. Dają one podobny smak, ale nie wprowadzają do naszego krwiobiegu pobudzającej substancji.

To powinno wystarczyć, aby zaspokoić nasz kawowy głód. Alternatywą mogą być napoje na bazie wody mineralnej z dodatkiem ekstraktu z guarany. W niej też jest kofeina, ale w nieco łagodniejszej postaci.

szczepionki https://www.formeds.com.pl/