Na dobry sen

https://www.formeds.com.pl/cat/124/Witamina-E

Kończąc nasze rozważania o dobrym samopoczuciu i drogach do jego osiągnięcia, zajmiemy się jeszcze jednym aspektem naszego funkcjonowania. Było już o diecie, aktywności fizycznej czy pasjom, które zajmują nasz wolny czas. Istnieje jeszcze jedna forma wypoczynku, w której nasze ciało i umysł niczym nie muszą się zajmować. Chodzi o sen.

Człowiek wyspany dobrze się czuje, jest optymistycznie nastawiony do życia i nie brak mu energii. Warto zatem przestrzegać kilku zasad, by spanie nie sprawiało nam żadnego kłopotu. Przede wszystkim musimy się wysypiać, a więc spać odpowiednio długo. Przyjmuje się, że dorosły człowiek powinien spędzać w łóżku jakieś 6-7 godzin, choć zdarzają się sytuacje, gdy to nie wystarczy.

Nadmiar stresów oraz zajęć może spowodować, że po zaśnięciu prześpimy nawet pół doby. Łóżko powinno być wygodne – nie za miękkie i nie za twarde. Osoby narzekające na kręgosłup mogą pomyśleć o specjalnie profilowanej poduszce, która dostosowuje się do naszej fizjologii. Jeśli cierpimy na bezsenność, starajmy się wyregulować ją za pomocą naturalnych metod.

schodołazy nowe gąsienicowe www.korespondentdrogowy.pl