Kwestie formalne na budowie

W każdym cywilizowanym kraju obowiązuje prawo budowlane. Nie inaczej jest w Polsce. Przepisy regulują większość kwestii związanych z technicznymi uwarunkowaniami stawiania budynków, a także tym, jak powinny przebiegać prace i jak należy je dokumentować.

Właśnie dokumentacja to jeden z bardzo ważnych wymogów z jakimi mamy do czynienia na budowie. Kluczowym elementem jest tu dziennik budowy, którego uzupełnianiem powinien zajmować się kierownik prac. Dziennik nie jest jednak zwykłym zeszytem.

Stanowi on ważny dokument i jego postać jest objęta ścisłymi regulacjami. Wszystkie strony znajdujące się w dzienniku budowy muszą mieć urzędowy stempel; sam dziennik jest zarejestrowany urzędowo. W dowolnym momencie wglądu może zażądać inspektor nadzoru budowlanego lub inny pracownik komórki administracyjnej wyznaczonej do przeprowadzania kontroli na budowie.

W praktyce dziennik ma większe znaczenie w przypadku budowy nieruchomości o dużej skali (biurowce, bloki mieszkalne), ale prowadzić trzeba go przy każdej inwestycji.

DEKARBUD http://www.dekarbud.pl/ podnośniki koszowe, dźwigi, usługi dekarskie https://mt-osuszanie.pl/osuszanie-budynkow-po-zalaniu-warszawa