Jak poradzić sobie ze stresem?

Stres bardzo niekorzystnie wpływa na nasze ogólne zdrowie, dlatego bardzo ważne jest, aby się go wyzbywać, gdyż dzięki temu mamy większe szanse na prowadzenie zdrowego trybu życia. Sytuacji stresowych mamy w naszym życiu wiele, jednak istnieje wiele sposobów na to, by poradzić sobie z niepotrzebnym stresem i zaakceptować go wtedy, kiedy rzeczywiście musi się pojawić.

Mówi się, że najważniejsze to wypisać dokładnie te sytuacje, które nas stresują, by znać źródło problemu. Ale samo znanie tych źródeł to nie wszystko, bo trzeba jeszcze wiedzieć, co robić, by stres na nas nie wpływał.

Niektórzy polecają dużo śmiechu w myśl dewizy, że śmiech to zdrowie i rzeczywiście śmiech pozytywnie działa na nasze samopoczucie. Podobnie jest w przypadku aktywności fizycznej, gdy wytwarzane hormony szczęścia doskonale pomagają rozładować niepotrzebne napięcia czy po prostu wzmacniają naszą odporność na sytuacje związane ze stresem.

Warto natomiast pamiętać o tym, że w niektórych sytuacjach odrobina stresu jest wskazana ze względu na swoje motywujące działanie.

apteki.postep.edu.pl